Поліпшена фракція 125-630 AC13
Останнім десятиліттям стався різкий стрибок у розвитку матеріалів для горизонтальної дорожньої розмітки. В даний час виробництво фарб ґрунтується на сучасній базі акрилових полімерів, удосконалюється склад полімерного сполучного для термопластиків, холодний пластик відноситься вже до базових матеріалів, що широко застосовуються на території України. Склокульки для горизонтальної дорожньої розмітки можна віднести до розряду супутніх та доповнюючих матеріалів, але і в цьому статусі цей продукт повинен відповідати всім новим вимогам, які пред’являються до базових матеріалів та дорожньої розмітки загалом, тобто розвиватися разом із ними.
У поточному дорожньо-розмічальному сезоні компанія «Potters» пропонує фракцію світловідбивних склокульок з покращеним гранулометричним складом та спеціальним адгезійним покриттям – АС13.
Скляні мікрокульки ТМ «Potters» для фарби, фракція: 125-630 АС13
Протягом кількох років основним матеріалом для посипання розмітки на основі фарби використовувалися мікрокульки фракції 100-600 мкм із витратою не менше 250 г/м2. Значення коефіцієнта світлоповернення такої розмітки має бути на рівні 250-280 мкд лк1 м2, проте при збільшенні товщини сухого шару фарби вище 300 мкм витримати цю вимогу в реальних умовах досить складно. Дані моніторингу розмітки відразу після нанесення і через певні проміжки часу експлуатації, а також аналіз гранулометричного складу склокульок, що використовуються, показали, що для досягнення стійкого показника коефіцієнта світлоповертання розмітки на рівні 250-280 мкд лк-1 м2 необхідно збільшити вміст частинок 300-400 мкм. . Зробити це у продукті, одержуваному рамках однієї технології, складно, оскільки потрібно досить серйозне втручання у технологічний процес виробництва. «Підсилити» необхідні діапазони в гранулометричному складі вдалося шляхом виготовлення сумішей склокульок, одержуваних різними технологіями. Змішування фракції 100-600 мкм і склокульок фракції 400-600 мкм, у відсотковому масовому співвідношенні 90:10 дозволило змінити гранулометричний склад у заданому напрямку. У порівнянні з вихідним продуктом 125-630 мкм відрізняється збільшеним (більше 45% маси) вмістом фракції 300-400 мкм, а також збільшенням середнього діаметра частинок з 382 до 434 мкм. Також наявність нового покриття АС13 забезпечує кращу адгезію до фарби та підйом дрібніших частинок мікрокульок до верхньої кромки фарби, що збільшує світловідбиваючий ефект. У реальних умовах використання 125-630 мкм дозволяє забезпечити значення коефіцієнта світлоповертання розмітки не менше 280 мкд лк-1 м2.