SFEROL — МІКРОКУЛЬКИ СКЛЯНІ
     
Мікрокульки скляні для струменевої обробки, дорожньої розмітки та декору
Київ
097 675-58-08
066 330-07-11
зворотній зв'язок
 
   
   
 
 

Контроль якості дорожньої розмітки

Забезпечення безпеки дорожнього руху, значне зростання інтенсивності руху, нові технічні характеристики та можливості автомобілів вимагають своєчасного та об’єктивного контролю якості виконання та контролю стану горизонтальної розмітки на всіх етапах. Контроль якості дорожньої розмітки дозволяє реально оцінювати основні технічні характеристики розмітки, визначати знос і руйнування позначень. Таким чином підвищується рівень безпеки руху та ефективність використання коштів на застосовувані дорожньо-розмічувальні матеріали.

Якість дорожньої розмітки залежить насамперед від дотримання технології нанесення, застосовуваних дорожньо-розмічувальних матеріалів, погодних та кліматичних факторів, стану дорожнього покриття в процесі нанесення дорожньої розмітки та в період експлуатації, а також від умов та інтенсивності експлуатації самої автомобільної дороги.

До найбільш важливих і суттєвих параметрів, що визначають ефективність дорожньої розмітки, відносяться: забезпечення її видимості в будь-який час доби в різних кліматичних умовах експлуатації, термін служби розмітки, відповідність призначенню і якість матеріалів, що застосовуються. Для забезпечення ефективності розмітки здійснюється систематичний контроль якості дорожньої розмітки та застосовуваних матеріалів з метою своєчасного виявлення та усунення невідповідності встановлених параметрів нормативним вимогам та документації. Контроль якості дорожньої розмітки здійснюється спеціалізованими організаціями, що мають необхідне спеціальне обладнання для кваліфікованої оцінки якості матеріалів і виробів, оперативного контролю в процесі нанесення ліній дорожньої розмітки, приймального контролю після закінчення нанесення та контролю якості розмітки у всьому періоді її експлуатації. Основними нормативними документами, що регламентують технічні вимоги та методи контролю дорожньої розмітки, є державний стандарт України ДСТУ 2587-94(Технічні вимоги. Методи контролю. Правила застосування.) Для контролю використовуються спеціальні прилади (засоби контролю) та обладнання відповідно до методів контролю. 1. Для визначення величини висоти виступу горизонтальної дорожньої розмітки над поверхнею, на яку вона нанесена використовується висотомір клинової, який призначений для визначення товщини горизонтальної дорожньої розмітки, виконаної товстошаровими покриттями: термопластиками, холодними пластиками, полімерними стрічками. Висотомір клинової  є «клиновим рейсмусом», що складається з планки і клина, виготовлених з нержавіючої сталі. Вимірювальну шкалу нанесено на верхній поверхні клину (Цифрові поділки від 0 до 6 мм. крок рисок – 0,05 мм, крок оцифрування – 0,5 мм). Шкала виконана методом лазерного гравіювання.

Рейсмус клиновой
Основні технічні характеристики висотоміра клинового:

– діапазон вимірювань, мм : 0 – 6;

– ціна поділу шкали, мм 0,05;

– межа абсолютної похибки вимірювань висоти, мм, не більше ±0,008•Н + 0,05 (точність вимірювання за ДСТУ – не менше 0,1 мм).

В разі нанесення горизонтальної дорожньої розмітки фарбами або емалями, висотомір клиновий не застосовується. Товщину свіжонанесеного шару фарби контролюють гребінцями, використання яких дозволяє визначити фактичну витрату розмічального матеріалу при проведенні операційного контролю якості нанесення горизонтальної дорожньої розмітки.

гребёнка

Метод виконання контролю свіжонанесеного шару фарби (емалі) наведено в «Рекомендаціях щодо контролю якості горизонтальної дорожньої розмітки.

Контролю геометричних параметрів розмітки підлягають ширина ліній, відстані між лініями, довжина штрихів та розривів, інші лінійні розміри. Також оцінці підлягає визначення відповідності розташування горизонтальної дорожньої розмітки проектному положенню та контроль залишків старої розмітки після нанесення нової.

Засобами контролю є лінійки металеві, вимірювальні рулетки металеві. Для вимірювання довжини шляху, пройденого вимірювальним колесом на поверхні з твердим покриттям, призначений електронний курвіметр. Вимірювання проводять прокатування мірного робочого колеса приладу з подальшим відображенням показань на електронному індикаторі. Курвіметр електронний доцільно використовуватиме для контролю геометричних параметрів горизонтальної дорожньої розмітки насамперед з метою визначення правильності проектного положення та визначення обсягів виконаних робіт.

Курвиметр
Технічні характеристики:

-діапазон вимірів:  0,8 – 999,99 м;

-ціна одиниці найменшого розряду: 0,01 м;

-габаритні розміри, мм, 1250х125х260;

-Маса: 2,5 кг.
Визначення коефіцієнта світлоповернення горизонтальної дорожньої розмітки із застосуванням світлоповертаючих склокульок визначається методом спрямованим на визначення ступеня сприйняття дорожньої розмітки очима водія на сухому покритті та на покритті під час дощу в умовах темного часу доби при освітленні ліній дорожньої розмітки фарами автомобіля. Характеризується величиною коефіцієнтів світлообігу дорожньої розмітки. Засобами контролю є переносні мобільні рефлектометри

рефлектометр ZRM6006

з наступними характеристиками:

– дистанція, що моделюється: 30 м;

– кут спостереження: 1,05;

– кут освітлення: 1,24;

– довжина області вимірювання:  218 мм;

– ширина області вимірювання: 52 мм;